enter-article לוחות דרושים - לחפש עבודה סביב השעון - אתר כח אדם והשמה ארצי
חברות השמה » מאמרים וחדשות » לוחות דרושים - לחפש עבודה סביב השעון

לוחות דרושים - לחפש עבודה סביב השעוןבזמן ששוק העבודה רותח מתחרות על מקומות עבודה, לוחות דרושים שונים מאפשרים לנו להתמקם בעמדות הנכונות למצוא את מקום העבודה הבא שלנו
 

בעבר צעירים ומבוגרים שנאלצו לחפש עבודה, עמדו בפני שתי בעיות, הראשונה, היצע עבודות נמוך, השנייה, מקורות חיפוש דלים. האינטרנט הכניס רוח רעננה, שלא נגיד מהפכנית בעניין, ושינתה אותו מהיסוד. אם פעם נאלצנו לחפש עבודה באמצעות לוחות בעיתונות הכתובה שהופיעו פעמיים בשבוע (שלישי, שישי) , היצע החיפוש היום הוא כמעט אינסופי, ולא רק זה, האינטרנט מעניק כלים רבים לשפר את העמדה שלנו בפני מקומות עבודה פוטנציאליים ולא פעם אף עוזר לנו בצורה נסתרת מהעין.
 

לוחות דרושים
לוחות דרושים

מי שמחפש מקום עבודה באמצעות לוחות דרושים באינטרנט, נתקל בלוחות רבים, כגון הומלס, AllJob, ג'וב מאסטר ואחרים. רובם פועלים בסגנון דומה, הם מחלקים את מקומות העבודה שמחפשים עובדים על פי קטגוריות של תחום מקצועי, איזור גיאוגרפי, דרישות השכלה ועוד. אותם לוחות מאפשרים גם למועמד לקטלג את חיפושיו על פי פרמטרים של שכר, שעות, מיקום גיאוגרפי, תנאים סוציאליים שונים ועוד.

בעוד מנוי רגיל ב-AllJob עולה  44 שקל לחודש, ב-JOBY  עולה 30 שקל לחודש, השירות של הומלס וג'וב מאסטר הינו חינם.


יתרונות של לוחות דרושים באינטרנט:

  • מלבד העובדה שהלוחות מפרסמים מודעות דרושים שמקומות העבודה עצמם שולחים אליהם, הם גם קוראים את הנתונים של לוחות העיתונים ולוחות אחרים ועל כן היצע המודעות גדל. יש בכך יתרון למקום העבודה שנהנה מפרסום רחב יותר והעובד שנהנה מהיצע רחב יותר במקום אחד.
  • אתרי דרושים רבים מעניקים שירות מודעות ישיר למייל. מדובר על שירות שמאפשר לעובד לקבל מיילים יומיים בדבר פרסום הודעות דרושים חדשות שהתפרסמו באתר עם זה הודעות כלליות או הודעות ספציפיות בתחומים בהם הוא מחפש. וכן קבלת מיילים אודות על מבצעים ואירועים שונים שעושה הלוח.
  • החיפוש בלוחות אינו מוגבל בזמן , ניתן לבצע אותו 24 שעות ביממה, מכל מקום, בכל שעה. עם זה דרך המחשב או דרך אפליקציות פלאפוניות.
  • הלוחות מתעדכנים על בסיס יומי.
  • כחלק מקידום הלוחות באינטרנט , מתפרסמים באותם לוחות דרושים , מאמרים שעוסקים בתחום של חיפוש עבודה, כלי עזר כגון כיצד להתמודד עם ראיון עבודה, כיצד כותבים קורות חיים, מדריכים בנושא תנאים סוציאליים לעובד  ומדריכים שונים.

 
חסרונות של לוחות דרושים:

  • להבדיל מלוח דרושים רגיל או מחברות כח אדם, לוחות דרושים באינטרנט לא מפרסמים לרוב מספר טלפון של מקומות העבודה אלא רק מתירים שליחת קורות חיים למקום העבודה. מכאן שאי אפשר "להציק" למקום העבודה ולברר אם התקבלנו לעבודה.
  • כפי שציינו קודם לכן, הלוחות קוראים אלה את אלה, ומכאן שלא פעם נגלה אותן מודעות בשורה של לוחות. זה הופך לעיתים חלק מזמן החיפוש לחסר משמעות ותוצאות.

 
כלים אחרים באינטרנט לחיפוש עבודה
 
כניסתן של פייסבוק ורשתות חברתיות לאינטרנט, יצרה זירה חדשה לחיפוש עבודה ברשת. החיפוש הוא הרבה יותר אישי, מאחר והוא מתבצע קבוצות שחברים הקימו, הודעות שחברים העלו בקיר על חיפוש עבודה או מקום עבודה פנוי, עמודים של חברות כח אדם ברשתות השונות (לדוגמא לחברת מנפאוור יש עמודים בפייסבוק ובטוויטר שמתעדכנים כל יום במשרות חדשות). כמו כן יש רשתות חברתיות שמיועדות ספציפית לחיפוש משרות, דוגמא לינקדין, בה מקשרים בין עובדים למקומות עבודה.

דוגמא נוספת לשימוש באינטרנט לצורכי חיפוש עבודה היא פורומים, שם הגולשים מוזמנים לרשום במה הם מתמחים ומעסיקים רבים מציינים אילו משרות התפנו אצלהם ומה התנאים שהם מציעים.

 


עוד באותו נושא

לימודי משאבי אנוש – המדריך המקיף ללימודים מרתקים

לימודי משאבי אנוש – המדריך המקיף ללימודים מרתקים

לימודי משאבי אנוש הינם מרתקים ומכשירים את הסטודנטים להיות מנהלים מצויינים אשר יפיקו את המירב מהעובדים ומהעסק לשגשוג מירבילימודי משאבי אנוש...

מדריך לימודי משאבי אנוש

מדריך לימודי משאבי אנוש

החל משנות התשעים לימודי משאבי אנוש הפכו להיות מאוד פופולאריים, עד כדי כך שמלבדם תארים בתחום נפתחו קורסים להעשרת הידע וקבלת תעודות למי שיש...

מדריך כתיבת קורות חיים

מדריך כתיבת קורות חיים

למרות שכיום ניתן למצוא עבודה דרך רשתות חברתיות שונות, עדיין יש משמעות אמיתית לאופן בו אנחנו כותבים קורות חיים. בסופו של דבר הם הסיפור שלנו...

תנאי העסקת עובדי חברת השמה

תנאי העסקת עובדי חברת השמה

כמעט מדי יום אנחנו קוראים במדורי כלכלה, על תנאי העבודה של עובדי חברות כח אדם. מהי האמת ואיפה היא עומדת אחד הוויכוחים הגדולים...

גיוס כח אדם לעסקים קטנים

גיוס כח אדם לעסקים קטנים

בזמן שעולם משאבי האנוש התפתח בשני העשורים האחרונים עם דוקטרינות ותיאוריות שונות בכל הקשור לניהול משאבי אנוש, הרי שאחד הענפים שהתפתחו...

string(31) "categoryלוחות דרושים"