yourfuture.co.il

מדריך כתיבת קורות חייםלמרות שכיום ניתן למצוא עבודה דרך רשתות חברתיות שונות, עדיין יש משמעות אמיתית לאופן בו אנחנו כותבים קורות חיים.
בסופו של דבר הם הסיפור שלנו ואיתם יעבדו המראיינים
אם רושם ראשוני הוא הרושם הקובע, כפי שנהוג לומר, הרי שאפשר לומר שבימינו יש טרם רושם או רושם מקדים, שקובע אם בכלל נקבל הזדמנות להציג רושם ראשוני. כך לפחות בכל הקשור לראיונות עבודה, לרושם זה קוראים, קורות חיים.

בטרם נסביר כיצד מתבצעת כתיבת קורות חיים ומה המשמעות שלהם, נסביר תחילה מה החשיבות של קורות חיים בתהליך חיפוש עבודה.

קורות חיים הם אקט מכירתי לכל דבר. הם מבקשים למכור את יכולותינו וכישרונותינו למראיינים השונים. מי שקורא אותם אמור לצאת בתחושה, שאותנו הוא חיפש ואנחנו מה שנקדם את העסק שלו.


המשמעות של קורות חיים

יש מי שיאמרו, במידה רבה של צדק, שבעולם בו האסתטיקה והרהיטות הם הדבר הראשון אליו שמים לב, לא בטוח שעמוד של קורות חיים יכול להיות בעל השפעה. אך מיד נראה שקורות חיים הם בעלי משמעות עצומה בראיון עבודה.

מקומות עבודות קודמים – קורות חיים מאפשרים לנו להציג את רמת הרצינות שלנו (מספר השנים שאנחנו בתחום), יכולות חברתיות ועבודה בצוות  (כמות השנים שהחזקנו מעמד במקום עבודה אחד), מעמד בתחום (איזה תפקידים מילאנו, מה גודלן של החברות)

השכלה – אילו תעודות יש לנו, מאילו מוסדות, כמה שנים למדנו, מה הקשר בין הלימודים שלנו למקצוע ועוד.

המלצות ואמינות – קורות חיים מעניקים אמינות למה שאנחנו מספרים בראיון ומאפשרים למראיינים לאמת זאת.
 
כתיבת קורות חיים
כיצד כותבים קורות חיים?
 
יש מספר טכניקות של כתיבת קורות חיים, אנחנו נציג שתי טכניקות הפוכות:

הטכניקה הראשונה – שילוב הצד המקצועי עם הצד האישי. קורות חיים כאלה משלבים בין פרטים אישיים רגילים (גיל, מגורים, מצב משפחתי, השכלה, שירות צבאי), ופרטים אישיים לא שכיחים (התנדבויות, תחביבים, חברות בארגונים שונים) לפרטים מקצועיים (ניסיון, מקומות עבודה, תוכנות בתחום)

בטכניקה זו מפרטים כמה שיותר, ולמעשה נותנים למראיין את כל הפרטים, כך שראיון העבודה עצמו, יהיה רק לעיתים רק לצורך התרשמות ופחות ראיון.

הטכניקה השנייה- מיעוט בפרטים. נותנים פרטים אישיים בעלי משמעות (גיל, מצב משפחתי, השכלה), פרטים מקצועיים חשובים ומשאירים את כל השאר לראיון העבודה.

היתרון, שלא מאלצים את המראיין לקרוא קורות חיים עמוסים , דבר שעלול לגרום לו להשאיר אותם בצד, החסרון, זה ידרוש מאיתנו לעבוד קשה יותר בראיון.
 

דגשים של כתיבת קורות חיים:

  • ניסוח – צריך לשים לב לניסוח של המשפטים, שגיאות כתיב, כתיבה רהוטה, מעניינת ולא מתחכמת.
  • סגנון – שוליים רחבים, בולטים במקום שנדרש, פסקאות, רווחים.
  • מכתב מקדים – רבים ממליצים לכתוב מכתב מקדים, בו תסבירו מדוע אתם רוצים לעבוד בחברה אליה אתם פונים.
  • התאמה – ניתן לכתוב מספר מכתבי קורות חיים, כך שיתאימו למקומות עבודה שונים אליהם אתם פונים. בכל מכתב תדגישו ברזומה שלכם את התחום אליו אתם פונים.
  • קורות חיים באנגלית – תשמרו גם קורות חיים באנגלית, במידה ותפנו לחברה בינלאומית.
  • כותרות – לא חובה להיצמד לכותרות הרשמיות. אם עשיתם קורס מקצועי, ניתן לשים אותו תחת השכלה. זה נראה הרבה יותר טוב.
  • וידוי קבלה – אל תשכחו להתקשר לוודא שהחברה קיבלה את קורות החיים.

כיום נהוג להוסיף לקורות החיים מלבד המלצות, גם מכתב בקשה להתקבל לעבודה ואפילו תמונה , בייחוד אם מדובר בקורות חיים שנשלחים במייל לצורך עבודה פרונטלית

14/12/2010    yourfuture.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר yourfuture.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 yourfuture.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות כח אדם מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום השמה
צריכים עזרה בכתיבת קורות חיים? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם חברות השמה האמינות והמקצועיות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!